Tiha vala – Okolni mesta


Okoli Žaboriće v každém připade nabizi pro každého neco. Tato čast, bohata na přirodni
Krasy oplyva kulturnim dedictvím ktere opravdu stoji za podívanou.

Šibenik  


Šibenik leží v rozlehlým zálivu na ústí řeky Krki. Laká starov částí a hradem s ktorémo je krasne videt na moře a ostrovy. Samozřejme navjtivte katedralu sv. Jakova z 16. stoleti. Zavjme vas bohatý letní kulturni program a četný obchody s žadovicím zbožím.

Ostrov Krapanj  

Krapanj se pyšní nejnižší nadmořskov výškov na Jadranu (2m). A slavným ho učinilí potápeči na mořsky houby a korály. Radíme náušteuu muzeumujadersky flory a fauny a sbirce amfor

Přírodní park Krka  

Drív než se řeka Krka uylije do moře, udela hodne vodopady. Procmázka podél řeky je opravdový zážitek a udela váš výlet nezapomenutelným.

Primošten  

Toto idilické místo vás hned zaujme už romantickov polohou a výbornov infrastrukturov. Da se říci že je hezký protože je malý.

Trogir  

Trogir proste navštivít musite. Cele mesto se jako otevřene muzeum. Zrovna kvůli tomv ho UNESCO zařadilo do svémo seznamu. Podivejte se nej ve dne pak vás vrčite to ovzduši zdrži i v noci.

Split  

Hlavní mesto Dalmacie ma bohatov nabídku, obzvlášt v staré části vmístené v Dioklecianovém palacu. Kterémo nezapomenete.